Ekin Uzunlar Samsun Konseri

Ekin Uzunlar Samsun Konseri

Ekin Uzunlar, 21 Ağustos 1991 yılında Trabzon Çaykara’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Arnavut kökenli olan Ekin Uzunlar, anne tarafından ise Çaykaralı’dır. Müziğe merakı çok küçük yaşlarda başlayan Uzunlar, henüz 8 yaşındayken kemençe çalmaya dayısının da desteği ile başlamıştır. Ekin Uzunlar, lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümü üzerine almıştır.

Bir süre Teona adlı Karadeniz müzik grubunda kemençe çalmış ardından da yoluna tek devam etme kararı almıştır. Ekin Uzunlar, 2012’de Sır, 2013’te Rüzgar ve Çaykara Dağları, 2014’te Sensiz Geceler, 2015’te Alışamadı Gönlüm, 2016’da Duy Sesimi, Karadeniz’e Kalan 3 albümünde, Alışamadı Gönlüm ve Duy Sesimi şarkıları, 2017 yılı Ocak ayında, Hediye isimli klibi ve 2018 yılında ise Son Bir Kez isimli single ile müzikseverlerle buluşmuştur.

Sanatçı kimliği ile gönüllere taht kuran Ekin Uzunlar, oyunculuk sektörüne de adım atmış, 2013 yılında Tepenin Uşakları adlı filmde Mecnun karakterini canlandırmıştır. Ayrıca 2011 yılında Sümela’nın Şifresi ve 2015 yılında Bizim Hikaye filmlerinin Soundtracklerine kemençesi ile eşlik etmiştir.

Bununla birlikte son zamanların en fazla izlenen dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizinin Soundtracklerinde ise Selçuk Balcı ile beraber Kemençe çalmıştır. Ekin Uzunlar, Resul Dindar’ın Divane ve Dalgalan Karadeniz, Karadeniz’e Kalan albümün Koliva’ya, Volkan Arslan’ın Puğar, Erdal Bayrakoğlu’nun Sesumi Duyacaksun, Onay Şahin’in İspendam, Koliva’nın Yüksek Dağlara Doğru, İmera‘nın Ena, Mustafa Ceceli‘nin Kalpten, Adem Gümüşkaya‘nın Ayrılık Aşktan Ötedir, Niyazi Koyuncu‘nun Liva albümlerine kemençesi ile eşlik etmiştir. Ekin Uzunlar, İstanbul Üniversitesi Trabzonsporlular Klubü tarafından Yılın en iyi Kemençe Virtüözü ödülüne sahip olmuştur.

Biletleri Big Yellow Taxi Benzin’den Temin Edebilirsiniz. Bilet ücreti 50 TL olup OMU öğrenci kimliğini gösteren öğrenciler 40 TL’ye bilet temin edebilirler. 18 Yaş Altı Misafirler Konsere Alınmayacaktır.
Bilgi için: 0362 438 26 00

Tarih

11 Kas 2018

Yer

Big Yellow Taxi Benzin
Cumhuriyet Mahallesi, Adnan Menderes Blv. No:351, 55200 Atakum/Samsun
Kategori
QR Code

JOIN THE DISCUSSION