Samsun Yürüyüş

29 Ekim Samsun’da Coşkuyla kutlanacak

Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yılında Samsun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bayrak yürüyüşü ve çeşitli etkinlikler ile coşku içerisinde kutlanacak

Samsun Valisi Osman Kaymak, Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yılında yapılacak olan Bayrak Yürüyüşüne tüm Samsunluları davet etti.

Samsun’da yapılacak Cumhuriyet Bayramı kutlama tören programı ile ilgili açıklama yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümüne ulaşmış olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Milli birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Cumhuriyet Bayramımız, tüm yurtta olduğu gibi kurtuluşa ve kuruluşa giden yolda ilk adımın atıldığı Samsunumuzda da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak olan kutlama etkinlikleri, saat 13.45’te Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü önünde son bulacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü’yle devam edecek. Aynı gün akşam saat 20.00’de, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’ sunulacak” dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak; “Tüm Samsunlu hemşehrilerimi büyük bir coşkuyla kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramının 95. yıl dönümü etkinlikleri ve 28 Ekim Pazar günü şanlı bayraklarımızla gerçekleştireceğimiz Cumhuriyet Yürüyüşümüze davet ediyorum. Bu vesileyle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Etkinlik Programı

28 Ekim Pazar 13.30 – Çelenk Sunumu – Atatürk Anıtı

28 Ekim Pazar 13.45 – Cumhuriyet Yürüyüşü – Cumhuriyet Meydanı

28 Ekim Pazar 20.00 – Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri – Samsun AKM

Saatlik Program

13:30 - 13:45
Çelenk Sunumu
Atatürk Anıtı
13:45 -
Cumhuriyet Yürüyüşü
Cumhuriyet Meydanı
20:00 -
Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri
Samsun AKM

Tarih

28 Eki 2018

Yer

Cumhuriyet Meydanı
Kale Mahallesi 55030 İlkadım/Samsun
Kategori
QR Code

JOIN THE DISCUSSION