Oğuz Akün LIVE

Bu akşam “Oğuz Akün” Newport Pub sahnesinde, yerlerinizi almayı unutmayın 🙂

Oğuz Akün; söz yazarı, besteci ve gitarist. Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamlayan Oğuz Akün, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunudur. Müziğe lisenin ilk yıllarında gitar çalarak başladı…

Üniversite yıllarında akustik gitar – vokal performanslarıyla ve sonrasında çeşitli rock gruplarında solo gitarist olarak birçok bar, festival ve konserlerde sahne aldı. Bu dönemde beste çalışmalarına ağırlık verdi ve üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Samsun’a dönüş yapan Oğuz Akün; beste, kayıt ve aranje çalışmalarına bu dönemde ağırlık vermeye başladı. Aynı dönem içerisinde üniversite konserleri ve festivallerde sahne aldı ve düzenli bar performansları sergiledi. 2013 yılında ilk tekliği olan ve sözü müziği kendisine ait “Gider Miyim?” şarkısıni The Kulube stüdyosunda kaydetti. Şarkının aranje, kayıt ve mixi Alen Konakoğlu, masteringi ise Berlin’de Michael Zimmerling tarafından yapıldı.

Müzik sektörüne “Gider Miyim?” ile giriş yapan Oğuz Akün; “Piyasa kaygısı ile manası asla eksilmeyecek” olarak tanımladığı şarkılarının yer aldığı albümünü 2016 yılında yayınlıyor…

Tüm söz ve müziklerin kendisinde ait olduğu bu albümde; davulda Cengiz Tural, bas gitarda Erhan Ertetik ve Alican Narman, klarinette Hasan Dağlar, cümbüşte Mustafa İpekçioğlu, bağlamada Ulaş Başkaya, elektro gitarda Taşkın Avcı gibi Türkiye’deki önemli müzik adamlarıyla çalıştı Oğuz Akün. Kendisi de kayıtlarda akustik ve elektro gitar çaldı. Kayıtlar Badem grubundan tanıdığımız Mustafa Kemal Öztürk’ün Arnavutkoy’deki stüdyosu Taşoda’da alındı. Tüm kayıtlar, düzenlemeler, mix ve mastering Mustafa Kemal Öztürk tarafından yapıldı. Albümde 2 şarkının düzenlemesinin de Oğuz Akün elinden çıktığını da belirtelim. Oğuz Akün, albümünün ilk klibini senaryosunu da kendisinin yazdığı “Ziyan Oldum” şarkısına çekti. Klip Samsun’lu başarılı yönetmen Uğur Kurt imzası taşıyor.

2016 yılı başından bu güne Samsun Hayal Kahvesinde sahne alan Oğuz Akün; Lenny Kravitz’den ColdPlay’e, Şebnem Ferah’dan funk/rock tarzında düzenlemesi kendisine ait olan Haydar Haydar türküsüne kadar geniş repertuarı ile büyük beğeni toplamaktadır.

Benzer Etkinlikler