SAMDOB 10. Sanat Sezonuna Başlıyor

Türkiye’nin en genç operası olan SAMDOB 10. sanat yılına 22 Eylül 2018 Cumartesi günü “Açılış Konseri” ile başlıyor. Ünlü operalardan seçilen aryaların ve düetlerin seslendirileceği konserde, sanatseverleri muhteşem bir gece bekliyor. Konserde G. Puccini, G. Verdi, R. Leoncavallo, P. Mascagni, G. Bizet, W. A. Mozart ve V. Bellini’nin ünlü operalarından sevilen parçalar ve Bujor Hoinic’in düzenlemesi yer alacak.

Samsun Devlet Opera ve Balesi, ünlü İtalyan orkestra şefi Antonio Pirolli ve Hollandalı ünlü sanatçı Bariton Sef Thinsen’in katılımıyla 22 Eylül 2018’de gerçekleşecek “Açılış Konseri” ile 2018-2019 sanat sezonuna başlıyor.

10’UNCU SANAT YILINI KUTLUYOR

Türkiye’nin en genç operası olan SAMDOB, bu sezon 10. sanat yılını kutlayacak. 22 Eylül 2018 Cumartesi günü “Açılış Konseri” ile sanat sezonuna başlayacak olan Samsun Operası, birbirine kavuşamayan iki aşığın hüzünlü hikâyesinin anlatıldığı bale eseri ‘Arda Boyları’nı, 27 Eylül 2018 Perşembe akşamı Aydın Gün Sahnesi’nde sahneleyecek.

Hollanda Büyükelçiliği’nin katkılarıyla ülkemizde ilk defa konser verecek olan ünlü Bariton Sef Thissen, klasik müziğe olan yeteneğini geç fark etmesine rağmen dünya çapında başarılı işler yapmakta. İlk kaydını Prag Kent Filarmoni Orkestrası ve Korosu ile birlikte gerçekleştirdiği “L’amore Vincera” eseriyle yapan sanatçı, 2012’den beri Hollanda’da gerçekleştirilen “Viva Classic Live” konserlerinde solist sanatçı olarak yer almakta. Aynı zamanda 2014 yılından bu yana “Bariton Sef Thissen TV” adıyla sunmakta olduğu bir televizyon programı olan sanatçı, klasik müzik konseptinin yanında farklı sanat dallarından birçok sanatçıyı programında ağırlamakta.

SAMDOB’un, 10. yıla özel olarak 10 ayrı eseri repertuvarına eklediği ifade edildi.Topluluk, 6 Ekim 2018 Cumartesi günü “Il Signor Bruschino” adlı tek perdelik komik opera ve 20 Ekim 2018 Cumartesi günü “Piri Reis” balesin Ekim’de samsunlu sanatseverlerle buluşacak.

Ünlü operalardan seçilen aryaların ve düetlerin seslendirileceği konserde, sanatseverleri muhteşem bir gece bekliyor.

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin 10. yılının ilk konseri olan “Açılış Konseri”nde sevilen operalardan 20 eser SAMDOB solist, koro, orkestra ve misafir sanatçıları tarafından, 22 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 20:00’da Aydın Gün Sahnesi’nde seslendirilecek. Eserin biletleri www.biletiva.com adresinde ve SAMDOB gişesinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında, temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.

Bilet fiyatları ise; I PARTER 40 TL, II PARTER 20 TL, BALKON 20 TL. Açılış Konseri’nin biletleri Samsun AKM gişesinden ve Biletiva’dan alınabilir.

Konser programı;

Eser AdıBesteciSolist
Madam Butterfly Operası “Un Bel di Vedro” AryaG. PucciniMine Kurtoğlu
Lady Machbet Operası “Vieni! t’affretta” Arya G. VerdiMine Kurtoğlu
I Paglacci Operası “Qual Fiamma Avea Nel Guardo”R. LeoncavalloEda Bingöl Gürkan
La Bohame Operası “Mi Chiamano Mimi” G. PucciniEda Bingöl Gürkan
Cavalleria Rusticana Operası “Voi lo Sapete, O Mamma” AryaP. MascagniStare Çelebi
Carmen Operası “Habanera” Arya – G. Bizet G. BizetStare Çelebi
Il Travatore Operası “Stride la Vampa” Arya G. VerdiAnna Chubuchenko
Carmen Operası “Seguidilla” AryaG. Bizet Anna Chubuchenko
La Traviata Operası “Lunge da Lei” Arya G. VerdiAri Edirne
Madam Butterfly Operası “Addia Fiorito Asi” AryaG. PucciniAri Edirne
Carmen Operası “Toreador” AryaG. BizetSef Thissen
Un Ballo In Maschera Operası “Eri tu che Macchiavi” Arya G. VerdiSef Thissen
“Hekimoğlu” TürküBujor HoinicSef Thissen
Il Travatore Operası “Gypsy Chorus” G. VerdiSAMDOB Koro
Aida Operası II. Perde Final “Gloria All’egitto”G. VerdiSAMDOB Koro
Aida Operası “Fu la Sorte Dell’armi a Tuoi Funesta” Düet G. VerdiStare Çelebi,  Mine Kurtoğlu
Carmen Operası “Carmen, Don Jose” Final Düet G. BizetAnna Chubuchenko, Ari Edirne
Don Giovanni Operası “La ci Darem la Mano” DüetW. A. MozartEda Bingöl Gürkan, Sef Thissen
Norma OvertureV. Bellini SAMDOB Orkestra
Manon Lescaut İntermezzo Giacomo PucciniSAMDOB Orkestra

Benzer Etkinlikler