“Geçmişten Günümüze Kontrabas’ın Yolculuğu” Samsun’da Sahneleniyor

‘Geçmişten Günümüze Kontrabas’ın Yolculuğu’ Konseri 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 20:00’da SAMDOB’ta gerçekleştirilecek.

1800’lü yıllardan günümüze kadar farklı eserlerin seslendirileceği konserde bir kontrabas sanatçısı ve piyanist yer alacak.

Tematik konserler kapsamında ayda iki kez Zehra Yıldız Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerin Nisan ayı içerisindeki ikinci konseri ‘Geçmişten Günümüze Kontrabas’ın Yolculuğu’ olacak.

Akşam saat 20:00’da gerçekleştirilen konser yaklaşık bir saat sürecek. Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) Orkestra sanatçılarının yer aldığı konserde Kontrabas Sanatçısı Almas Baigozhin ve piyanist Anna Tarakanova yer alacak.

Konserde 1800’lü yıllardan günümüze kadar bestelenmiş 5 farklı eser sanatçılar tarafından seslendirilecek. G. Bottesini’nin “La Sonnambula” ve “Elegia E-Mola” eserleri, P. Hindemith’in “Kontrabas ve Piyano için Sonat” eseri, S. Koussevitzky’nin “Kontrabas ve Orkestra İçin Konçerto” eseri ve E. Tabakov’un “Kontrabas için Motiv” eserleri konserde sanatçılar tarafından hayat bulacak.

“Geçmişten Günümüze Kontrabas’ın Yolculuğu” Samsun’da Sahneleniyor Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler