Sihirli Dünya Adlı Tiyatro Oyunu Yeniden Sahneleniyor

Sihirli Dünya adlı tiyatro oyunu 9 Nisan 2018 Pazartesi günü Saat 13:00’da ve 10 Nisan 2018 Salı günü Saat 10:30’da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu’nda tiyatroseverler ile buluşacak.

Çocuklar arasında yapılan bir araştırmaya göre, sihir nedir diye sorulduğunda, çocukların büyük bir bölümü, sihri onlara mutluluk verecek, bilinmeyen bir dünya olarak tarif etmişler. Bu tanımdan yola çıkarak çocukların bilmedikleri onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatmaya karar verdik. Aslında hepimizin gerek neşeli gerek üzgün anlarımızda bazen de hiç bir şey düşünmeden ziyaret ettiğimiz bir sihirli dünya bu. Müzik hepimizin hayatında bir şekilde vardır.

Amacımız Çocuklarımıza çok sesli müziği tanıtarak, evrensel müziği, operayı, baleyi sevdirebilmek; buradan hareketle yola çıktık, çocuklarımıza operanın, balenin ve klasik müziğin sihirli dünyasını anlatmaya çalıştık. Oyunumuzun sonunda çocuklarımızın o pırıl pırıl beyinlerinde evrensel müziğin ne olduğu ve nasıl sihirli bir güçle bizi sararak mutlu ettiği konusunda küçük bir iz bırakarak, yarınların müzisyenlerinin ve izleyicilerinin yetişmesini sağlamaktır.

Bilet fiyatı 5 Tl olarak belirlenmiştir. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.

Sihirli Dünya Adlı Tiyatro Oyunu Yeniden Sahneleniyor Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler