“Tebessümler Diyarı” Adlı Opera Yeniden Sahneleniyor

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından Türkçe seslendirilecek olan eserin prömiyeri, 28 – 30 Nisan 2018 Saat 20:00’da, Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleşecek. Viyana’da bir kontun kızı olan Lisa ile Çinli Prens Sou-Chong’un aşkının anlatıldığı “Tebessümler Diyarı” adlı operet eseri, farklı coğrafyalarda yetişen iki aşığın, mutsuz biten hikayesini anlatmaktadır.

Viyana’da başlayan eser, Kont Lichtenfeis’in kızı Lisa’nın Çin Prensi Sou-Chong’a aşık olup Pekin’e gitmesiyle devam eder. Sou-Chong ile evlenen Lisa Çin kültürüne ve geleneklerine alışamadığı için mutsuz olur ve Çin’den ayrılmak ister. Gitmesine izin vermeyen Prens, Lisa’yı saraya hapseder. Başarısız kaçış planları sonunda Lisa Prens’ten özgürlüğünü ister. Sou-Chong bu kez karşı koymaz ve ‘Hayatta ne olursa olsun her zaman tebessüm etmek gerekir’ diyerek tüm üzüntüsüne rağmen tebessüm etmeye devam eder.

Dönemin Uzak Doğu ve Avrupa kültürlerinde kadının yerini gözler önüne seren eserin bestesi Franz Lehar’a, librettosu L. Herzer, F. Löhner-Beda ve V. Leon’a ait. 2 Perde olan eserin rejisörlüğünü Evin Atik, orkestra şefliğini de dönüşümlü olarak Mikhail Iskrov ve Augusto Arias yapacaktır. Dekor tasarım Filiz Dinç, kostüm tasarım Aydan Çınar, koreografi Özgür Barılı, ışık tasarım Oğuz Murat Yılmaz.

Bilet fiyatı I. Parter 30 Tl, II. Parter 20 Tl, Balkon 15 Tl olarak belirlenmiştir. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.

28 Nisan 2018 Cumartesi akşamı saat 20:00’da Aydın Gün Sahnesi’nde sahnelenecek olan eseri;

Sou-Chong : Ari EDİRNE/Bilal DOĞAN

Lisa : Eda BİNGÖL GÜRKAN/Sermin DİKMEN TÖRE

Gustl : Hakkı BALKAŞ / Gürkan SEZGİN

Mi : Derya BELEVİ/Betül UZUNOĞLU

Lichtenfels : Özgür ASLAN

Hardegg : Ayşe CEYLAN

General : M. Orçun GÜN

Çang : Eray DÖNMEZ

Harem Ağası : Yunusemre Kemal SÖNMEZ

Fu-Li : Metin BAYRAM

Lore : Ezgi ÖZER

Fini : Gamze BARHAN

Toni : Seran ŞANAL

Vally : Fatma Ecem TOPÇU

“Tebessümler Diyarı” Adlı Opera Yeniden Sahneleniyor Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler