İlkadım Belediyesi Tiyatro Şenliği

Samsun İlkadım Belediyesi, Gazi Sahnesi Kültür ve Sanat Derneği işbirliği ile 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında Gazi Sahnesi’nde 6 gün boyuncu gösterime girecek olan oyunları ücretsiz sahneleyecek.

İlkadım Belediyesi, Gazi Sahnesi Kültür ve Sanat Derneği işbirliği ile düzenlenen Tiyatro Şenliği ile Samsunlular,  6 gün sürecek ücretsiz tiyatroyla buluşturuluyor. Gazi Sahnesi’nde gerçekleştirilecek şenlikte, bir birinden güzel tiyatro oyunları sahnelenecek. Tüm vatandaşları tiyatro izlemeye davet eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Tiyatro bireyin ve toplumun sosyal ve kültürel anlamda gelişiminde büyük rol oynuyor.

Tiyatro köklü sanat dallarından birisidir. Tiyatro, tarihimizde de orta oyunlarından, Hacivat ve Karagöz’e kadar toplum tarafından ilgi görmüş birçok örneği ile büyük bir yer almıştır. Özellikle gençlerimize doğruları mizah ve drama yollarıyla anlatabilecek bir sanat dalıdır.

Bu kadar önemli bir etkiye sahip, sosyal hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan bu sanat dalını hemşerilerimize, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü vesilesi ile 6 gün boyunca ücretsiz tiyatro izleme imkanı sunuyoruz. Keyifli bir şekilde seyir imkan sunarken tiyatro vesilesi ile 7’den 70’e herkesi bir araya getiriyoruz. Tiyatroyu sevdirmek amacıyla katkıda bulunduğumuz bu etkinliğimiz dolayısıyla tüm tiyatro sanatı ile uğraşan sanatçı ve tiyatro severlerin Dünya Tiyatro Gününü kutlarım” dedi.

İlkadım Belediyesi Tiyatro Şenliği Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler