2. Canik Tiyatro Festivali Samsun’da

Canik Belediyesi, geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiği Canik Tiyatro Festivali’nin ikincisinde bul yıl da 5 gün boyunca tiyatroseverleri Canik’te buluşturacak.

Yeni bir kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Canik Belediyesi, Samsunluları birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturuyor. “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” nedeniyle bu yıl 2.’si düzenlenecek Canik Tiyatro Festivali’nde birbirinden güzel oyunlar 5 gün boyunca Canik Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak Samsunlularla buluşacak. Canik Kültür Merkezi’nde 23 Mart Cuma günü saat 19.30’da düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak olan 2. Canik Tiyatro Festivali’ne bir çok ilden tiyatro grupları katılacak.

5 GÜNDE 5 OYUN

Canik Belediyesi Tiyatro Okulu’nun da yer alacağı ve Samsunluların tiyatroya doyacağı festival kapsamında, 23 Mart Cuma günü saat 19.30’da Levent Sülün’ün onur konuğu olacağı “En Büyük Haber”, 24 Mart Cumartesi saat 19.30’da “Kırık Kafalar Kulübü”, 25 Mart Pazar günü saat 19.30’da “Damadım Olur musun?”, 26 Mart Pazartesi saat 19.30’da Özden Özgürdal ve Ayşe Erbulak’ın onur konuğu olacağı “Nevbahar” ve festivalin son günü olan 27 Mart Salı günü saat 18.00’da Anadolu Kadınları oyunları sahnelenecek.

KÜLTÜR SANATTA ÖNCÜYÜZ

Sanata ve sanatçıya önem verdiklerini ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun ve Karadeniz’de bir ilki gerçekleştirerek Tiyatro Okulu kurduklarını hatırlattı. Belediye olarak Canik ilçesinin sanat ve kültürde öncü olduklarını ifade eden Başkan Genç, “Sanata ve sanatçıya önem veriyoruz. Çünkü sanattan uzak bir toplum ve şehir düşünemeyiz. Bu nedenle biz hayatın her aşamasında insanlarımızı sanatla buluşturuyoruz” dedi.

OYUNLAR ÜCRETSİZ

Canik Tiyatro Festivali’nin şehirde kültür ve sanatın gelişimine katkıda bulunacağını ifade eden Başkan Genç, “Festivale bir çok ilden tiyatro grubu katılıyor. Bu festivali yerinde takip etmek isteyenler Canik kültür Merkezi’nde 5 gün boyunca ücretsiz olarak birbirinden güzel tiyatro oyununu ücretsiz olarak izleyebilecek. Tüm halkımızı 23-27 Mart tarihleri arasında düzenleyeceğimiz festivalimize davet ediyorum” diye konuştu.

2. Canik Tiyatro Festivali Samsun’da Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler