SAMDOB “Kadınlar Günü Özel Konseri”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırlanan konser 9 Mart 2018 Cuma günü saat 20.00’da Atakum Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek gerçekleşecek Konserde” Nemeth Quartet” grubu Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestrasıyla beraber sahne alacak. “Kadınlar Günü Özel Konseri”nin orkestra şefliğini İzmir Devlet Opera ve Balesi Müzik İşleri Yöneticisi Tulio Gagliardo Varas yapacak.

Farklı üniversitelerde akademisyenlik yapan 4 kadın sanatçıdan oluşan “Nemeth Quartet” grubunda Şeniz Aybulus ve Gülen Ege Serter keman, Elena Ünaldı viyola, Mutlu Varlık Kocaili viyolonsel sanatçısı olarak yer almakta. 1995’ten bu yana ulusal ve uluslararası platformlarda konserler veren dörtlü Japonya, Tunus, Rusya, Almanya, KKTC, Saray Bosna, Gürcistan’da festivallerde yer almıştır.

Samsun BB Atakum Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan konserde J. Sibelius’un “Valse Triste” eseri, Oğuzhan Balcı’nın “Yaylı Kuartet ve Orkestra için Konçerto” eseri ve S. Rachmaninoff’un “3. Senfoni” eseri sanatçılar tarafından seslendirilecektir.

Bilet fiyatları I. Parter 30 Tl, II. Parter 20 Tl, III. Parter 15 Tl’den satışa sunulmuştur. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.

SAMDOB “Kadınlar Günü Özel Konseri” Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler