“Genç Koreograflar & Gala Gecesi” Samsun’da

İnsan doğasına yönelik farklı konuların anlatıldığı çağdaş ve klasik eserlerin koreografilerinin sahneleneceği “Genç Koreograflar & Gala Gecesi” adlı bale eseri, 26 Şubat 2018 Pazartesi günü ve 10 Mart 2018 Cumartesi günü saat 20:00’da Aydın Gün Sahnesi’nde ilk kez sahnelenecek. Samsun, Antalya ve İzmir Devlet Opera ve Balesi bale sanatçıları tarafından sahnelenecek eser, 2 perdeden oluşuyor.

ÇAĞDAŞ ESERLER

8 koreografiden oluşan çağdaş eserlerin yer aldığı “Genç koreograflar” bölümünde, Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Zeynep Bengier “Sanrı”, Cansu Bekaroğulları ve Emre Örgüt “Kontrast”, Çağılhan Öztornacı “Emotions”, Sıla Aşık ve H. Gökhan Yüksel “Bir Erkek Bir Kadın”, Kuzey Kıyıcan “Benim Adım Ani”, Arzu Kaya “Nokta”, Özlem Özdemir “Hiç” ve “His” bölümlerinin koreograflığını üstleniyor.

RENKLİ GÖSTERİLER

Gecenin “Gala” bölümünde ise Antalya Devlet Opera ve Balesi bale sanatçıların sahneleyeceği “Kuğu Gölü”, “Uyuyan Güzel” ve “Diana & Acteon” eserlerinden sahneler, İzmir Devlet Opera ve Balesi bale sanatçıların sahneleyeceği “Dansın Rengi” ve “Romeo & Juliet” eserlerinden sahneler ile Samsun Devlet Opera ve Balesi bale sanatçılarının sahnelediği “Gapak”, “Pas de D’esclave” ve “Don Kişot” eserlerinden sahneler yer alıyor.

Bilet fiyatı 20 Tl olarak açıklanmıştır. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi’nden temin edebilirsiniz.

“Genç Koreograflar & Gala Gecesi” Samsun’da Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler