Sandalım Kıyıya Bağlı Adlı Tiyatro Oyunu Samsun’da

Sandalım Kıyıya Bağlı adlı tiyatro oyunu 20 Şubat ve 21 Şubat günleri saat 20.00’da Samsun Atatürk Kültür Merkezi Samsun Devlet Tiyatrosu Büyük Salonda izleyenler ile bir araya gelecek.

Oyunun Konusu; 20. yy, emperyalizmin göz diktiği Ortadoğu coğrafyasında onulmaz yaralar açmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun sahip olduğu zenginliklere gözünü diken Batı, imparatorluğu yıkmak için yan yana, barış içinde yaşayan halkları birbirine karşı kışkırtmış ve düşman etmiştir. O günlerde atılan kötülük tohumları, hala korkunç yıkımlara ve savaşlara neden olmaktadır. Bu sorunların en büyüğü ise etkilerini artarak, her gün gözlediğimiz göç olgusudur.

Biri Türk, diğeri Rum iki Anadolu gencinin dostluğu etrafında anlatılan öykü, bu yaşanan felaketleri bu günün seyircisine aktarmayı hedeflemektedir. Usta yazar ve tiyatro sanatçısı Dinçer Sümer’in kaleme aldığı “Sandalım Kıyıya Bağlı” adlı epik eser; “Ayvuklalı Alekos ve Namazgahlı Şükrü Bey Destanı” alt başlığından da anlaşılacağı üzere şiirin, müziğin, dansın ve yer yer kahkaların yer yer gözyaşlarının arasında bize bir kez daha bu felaketlerin yaşanmaması adına ne yapmamız gerektiği hakkında düşünme imkanı sumaktadır.
1986’da ‘Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü’  kazanan eser, Ege’nin iki kıyısında barış, dostluk ve diyaloğun hakim kılınması için uzatılan bir kardeş eli, bir zeytin dalıdır.

Bilet fiyatları balkon 6 Tl, diğer koltuk seçimlerinizde 7,5 TL olarak belirlenmiştir. Biletinizi biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.

Sandalım Kıyıya Bağlı Adlı Tiyatro Oyunu Samsun’da Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler