Bu da Geçer Yahu Adlı Tiyatro Oyunu Samsun’da

Buda Geçer Yahu adlı tiyatro oyunu Samsun Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salon’da 13 Şubat ve 14 Şubat 2018 tarihlerinde saat 20.00’da tiyatroseverler ile buluşacak.

Oyunun Konusu; İşgal yıllarının İstanbul’unda hiç ummadığı bir şekilde işgal orduları kumandanı Amiral Colthart’ın emir subayı olmak zorunda kalan Yüzbaşı Süha… Çıkardıkları mizah dergisinde Amiral’ in kafasını balkabağı olarak çizdikleri için gazeteleri kapatılan Süha’nın kardeşi Kemal ve onun arkadaşı Falih… Süha Milli Mücadele’nin, Kemal ve Falih de gazetelerinin derdindeyken Amiral’in yeğeninin aniden İstanbul’a gelişi… Birbiriyle kesişen planlar ve karışan durumlar… Anadolu savaş acısıyla yanarken, İstanbul’da işgalcilerle mücadele eden bir avuç insan… “Bu da Geçer ya Hu” işgal acısı çeken İstanbul’un, her ne pahasına olursa olsun mücadele eden insanlarını anlatıyor… Savaşın tozu dumanı, işgalin hüznü içinde gülümseten bir kesit sunuyor….

Bilet fiyatları 6 TL ve 7,5 TL arasında değişmektedir. Biletinizi Samsun AKM gişe ve biletiva.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.

Buda Geçer Yahu Adlı Tiyatro Oyunu Samsun’da Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler