Mahşer-i Cümbüş Adlı Tiyatro Oyunu Samsun’da

Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş 4 Mart Pazar günü 17:00 ve 20:00 seanslarında Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor.

Bilet Fiyatları 1. Kategori 67,25 Tl, 2. Kategori 56,00 Tl’den satışa sunulmuştur. Biletinizi biletix.com adresi üzerinden temin edebilirsiniz.

2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Mahşer-i Cümbüş, aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe’de “Tiyatro Sporu” gösterilerine başladı.

Mahşer-i Cümbüş 2003 yılının ağustos ayında İstanbul’a taşınarak faaliyetlerini İstanbul’da sürdürdü. Mahşer-i Cümbüş kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergiledi ve festivallere katıldı. Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Kuruluşunun 5. yılında kendi sahnesi “Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi”ni açtı. Ekip bugüne kadar 2000’ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı.

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, bir başka ilke daha imza atarak 2007 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show”u ekranlara taşıdı ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başladı.

Mahşer-i Cümbüş Adlı Tiyatro Oyunu Samsun’da Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler