Geçmişten Günümüze Samsunspor Galası Düzenleniyor

Canik Belediyesi tarafından yapılacak olan Samsunspor’un geçmişten günümüze bütün yönlerini ele alan ve çok sayıda saygın kişilerin görüşleri alınarak hazırlanan ‘Geçmişten Günümüze Samsunspor’ adlı kitabın tanıtım gecesi 2 Kasım Perşembe günü saat 19.00‘da Canik Kültür Merkezi Çırağan Salonu‘nda düzenleniyor.

Canik Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında Samsun’a kazandırılan eserde; Samsunspor’un 1927’den 2017 yılına kadar olan dönemde yer alan iç ve dış saha maçları, hüzünlü, atılan goller, sevinç dolu anılar yer alıyor.

Samsunspor’un kulübü’nün tarihi geçmişi Canik Belediyesi ve spor yazarı Resul Akçay tarafından ortaya çıkarılarak kitaplaştırıldı. Samsunspor’un 1927 yılından itibaren bugüne kadar ki tarihi serüvenini konu alan kitabın basım işlemi tamamlanırken, Samsunluların merakla beklediği kitap için tanıtım galası düzenlenecek. Başkan Osman Genç, “Artık elimizde Samsunspor ile ilgili önemli bir kaynak var. Ortaya çıkardığımız kitap ile çocuklarımız ve gençlerimiz Samsunspor’un şanlı tarihini daha iyi öğrenecek” dedi.

Samsunspor’un Samsun şehrinin markası olduğunu belirten Başkan Genç, “Bu markayı daha üst noktalara taşımak için Canik Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde destekliyoruz. Samsunspor’un 1927’den 2017’ye kadar olan tarihini anlatan kitabımız artık elimizde. Spor yazarı olan Resul Akçay’ın desteğiyle büyük bir emek ve özveriyle hazırlanan kitabın baskı işlemleri de tamamlandı ve kütüphanelerdeki yerini almaya hazırlandı. Bu kitapla çocuk ve gençlerimiz Samsunspor’umuzun şanlı tarihini daha iyi öğrenecek. Bu kitabın hazırlanmasında emeği geçen Resul Akçay kardeşimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GALA DÜZENLENİYOR

Kitabın Samsunspor’un 1927 yılından itibaren bugüne kadar ki yaşadığı her şeyi, güzellikleri, acısını, coşkuları, hüznünü, başarıları içereceğini ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Şehrimizin hafızası gibi, bu şehrin markası olan Samsunspor’umuzun geçmiş hafızasını da unutmamalıyız, unutturmamalıyız. Bir bakıma Samsunspor’un hafızası olan bu eser, özellikle çocuk ve gençlerimize kulübümüzün büyüklüğünü anlatacak ve çocuklarımıza Samsunspor sevgisini aşılayacak. İnşallah bu eserimizi düzenleyeceğimiz gala ile Samsunsporlu kardeşlerimize, şehir halkına tanıtacağız” şeklinde konuştu.

Geçmişten Günümüze Samsunspor Galası Düzenleniyor Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler