Tekkeköy’de Uluslararası Sempozyum

Tekkeköy Belediyesinin ev sahipliğinde 27 – 29 Ekim tarihleri arasında Tekkeköy Belediyesi Kongre Salonunda gerçekleştirilecek olan Uluslararası Arkeoloji Sempozyumunun genel sekreterliğini dünyaca ünlü arkeolojide otorite bir isim olan ve Oxford Üniversitesi Karadeniz Tarih Araştırmaları Merkezi Başkanı Pof. Dr. Gocha Tsetskhladze ile ülkemizde arkeolojide diğer bir otorite isim Prof. Dr. Sümer Atasoy birlikte yürütmektedir.

Tekkeköy Belediyesi tarafından yapılacak olan Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Oxford Üniversitesi (İngiltere), Oulu Üniversitesi (Finlandiya), Karadeniz Tarih Araştırmaları ve Çevre Platformu (KATAP) ile Amisos Yayın Birliği ortaklığında yapılacak. Hampton by Hilton Otelin sponsorluğunda konaklama yapacak olan yerli ve yabancı konuklar iki gün sempozyum sunumlarının ardından üçüncü gün Samsun ve Tekkeköy’ün tarihi yerleri ve müzeleri gezilecek.

Bölgedeki en büyük katılımlı Sempozyum

Tekkeköy Belediyesi koordinatörlüğünde düzenlenecek olan Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu hakkında açıklamalar yapan Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar şunları söyledi, “Şimdiye kadar Samsun’da hatta bölgemizde düzenlenen en büyük katılımlı sempozyumu gerçekleştireceğiz. Tarihi ve arkeolojik konularda duayen isimlerin katılacağı sempozyumumuz Tekkeköy’ün var olan tarihi mirasını geçmişini tüm dünyaya tanıtmaya vesile olacaktır. Bir çok bilinmeyenin ve yeni bilgilerin gün yüzüne çıkartılacağı sempozyumun sonuç bildirgesi bizim de yol hikayemiz olacak. Ayrıca ilçemizde yapmaya devam ettiğimiz ve düşündüğümüz projeler içinde bu çalışma önemli bir esin kaynağı olacaktır. 27 Ekim Cuma günü saat 10:00’da Belediyemiz Konferans Salonunda açılışı yapılacak olan bu dünya çapındaki organizasyonumuza tüm hemşerilerimizi ve ilgilileri davet ediyorum” dedi.

Hazırlıkları son bulan Uluslararası arkeoloji sempozyumunun açılışı 27 Ekim Cuma günü saat 10.00’da Tekkeköy Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılacak ve Pazar günü şehrin ve ilçenin tarihi, turistlik ve müzelerinin gezilmesiyle son bulacak.

Tekkeköy’de Uluslararası Sempozyum Etkinlik Detayları

Benzer Etkinlikler