Naht Sanatı Sergisi Samsun Piazza AVM’de

Naht Sanatı sergisi 19 – 24 Haziran 2017 tarihleri arasında Samsun Piazza AVM Sergi Salonu’nda sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Geleneksel tarihi sanatlarımızdan Hat ya da diğer adıyla Hüsn-i Hat Sanatı’nın ahşap oyma sanatı ile birleşmesin’den meydana gelen Naht Sanatı’nın usta ismi ve Kültür Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Sanatçısı Nahhat Fatih Topatan’ın 14. Kişisel Sergisi Piazza AVM ‘ de açıldı.

Piazza Alışveriş Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı Naht Sanatı Sergisi’nde birbirinden özel ve her biri büyük emekler sonucunda ortaya çıkan eserler sanatseverlerin ilgisine sunulurken, Piazza Alışveriş Merkezi ziyaretçileri de sergiye yoğun ilgi gösterdi.

kişisel sergisini Piazza AVM’de açan sanatçı Nahhat Fatih Topatan Ahşap Naht Sanatının hattatların kaleminden ortaya çıkan hüsn-ü nat eserlerinin farklı ahşap türleri kulanılarak kıl testere, oyma, kabartma, kakma ve yakma gibi usullerle işlendiği bir sanat olduğunu ,kendisinin Naht Sanatının kıl testere ile kesim usulünde eserler verdiğini ve daha çok orijinal ayet ve hadis-i şerif hatları üzerinde çalışmalar yaptığını söyledi.

Etkinlik için tıklayınız.

Benzer Etkinlikler